Křest knihy Lvíček Bertík | Albatros media

Křest knihy Lvíček Bertík

• Zprávy z redakce

Máte rádi tradiční knihy s netradičními ilustracemi? Baví vás umělci, kteří se svou tvorbou odlišují od průměru? Potom si nenechte ujít krásnou dětskou knihu Lvíček Bertík.

Když naše redaktorka Romana vyrážela před rokem na Slovinsko, aby se v rámci mezinárodního projektu dozvěděla něco o tamním knižním trhu, neměla ani tušení, jaké poklady objeví. Za srdce ji vzalo hned několik knih a autorů, ale úplně nejvíc se jí líbily práce Manici K. Musil – spisovatelky, architektky, hudebnice a ilustrátorky, jejíž díla se objevila hned na 11 slovinských známkách a která už ve Slovinsku vydala 9 dětských knih. Její originální způsob „ilustrování“ děl se nám líbil natolik, že jsme se rozhodli, že ji musíme představit i u nás. Na konci října jsme vydali knihu Lvíček Bertík, kterou jsme za pomoci šikovných dětí ze 2. tříd pokřtili ve Slovinském informačním centru.

Pokud se vám díla Manici Musil líbí, vyrazte na vernisáž jejích děl (Římská 191/16, Vinohrady; všední dny 12:00-18:00; pátky do 16:00), která bude trvat ještě do konce ledna. A pokud to náhodou nestihete, nezoufejte – na originální vyšívané ilustrace se můžete podívat i na webu http://www.manicamusil.com/

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.