Knížky, u kterých se stoprocentně zasmějete | nakladatelství

Knížky, u kterých se stoprocentně zasmějete

Aktuality Zprávy z redakce

Humor je kořením života – a my kořeníme rádi a často. Nejenom v běžném životě, ale i v práci (měli byste vidět naše porady) a taky v knihách. A které naše tituly vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři? Tady je několik našich favoritů.

Starší čtenáři (nebo spíš čtenářky) ocení zábavné příběhy žen, které už mají pubertu za sebou a teď se snaží najít své místo ve světě. A že je tohle hledání občas pěkně zamotané. Své o tom ví „skoro-herečka“ Valentýna z románu Namazaným dolů i Anežka, žena devatera řemesel, milující manželka a matka, jejíž životní peripetie humorně popisují knihy Slzy od smíchu a Starosti z radosti.

Milovníci young adult literatury se zaručeně pobaví u bláznivých románů, které si pohrávají s historií a točí se kolem slavných Jane. V románu Má lady Jane je to šlechtična Jane Greyová, která se na devět dní stala anglickou královnou, zatímco v knize Má chudinka Jane se příběh točí kolem literární hrdinky Jane Eyrové. Tyhle příběhy plné nadsázky, zmatků, lásky a černého humoru si nemůžete nezamilovat!

Pokud ale na historii moc nejste a raději byste něco současnějšího, všemi deseti doporučujeme romány Mariany Zapaty. Její přímočarý humor sice občas zaskočí i otrlejší čtenářky, ale jestli zbožňujete špičkování mezi sbližujícími se páry, určitě si na něj rádi brzy zvyknete. Zatím u nás vyšly romány Kulti (z fotbalového prostředí), Rytmus, já a Malychin (z hudební branže) a na začátku května vydáváme novinku S láskou, Lukov (ze světa profesionálního krasobruslení).

Nejširší nabídku zábavného čtení máme každopádně v dětských knihách – to ale neznamená, že se u nich pobaví jen ti školou povinní. Pokud v těchto příbězích náhodou narazíte na nějaké překlepy, je to proto, že redaktor i korektoři při čtení tak slzeli smíchy, že chyby úplně přehlédli. Nejnověji jsme se takhle pobavili u série Apollónův pád, ale sáhnout můžete po kterékoli jiné knize z pera Ricka Riordana. A když už budete u té řecké historie, podívejte se na knížku Kdo pustil ty bohy a její pokračování Kdo vydrží bydlet s bohy (abychom vám zpříjemnili čekání na prosluněné jarní dny, máme je spolu s dalšími úžasnými tituly zrovna v akci).

Silné a přitom vtipné hrdinky najdete v knihách Enola Holmesová – Případ pohřešovaného markýze a Bethany a netvor. Příběh Enoly, mladší sestry Sherlocka a Mycrofta Holmesových, si můžete užít i ve filmové podobě na Netflixu. Bethany a netvor se svého zfilmování teprve dočká v příštím roce. A jelikož si tenhle námět vzali na starosti tvůrci Fantastických zvířat, rozhodně se máme na co těšit.

Co vy a humor v knihách? Máte ho rádi? A která zábavná kniha je vaše nejoblíbenější?