Jak se povedl HumbookFest 2021 | nakladatelství

Jak se povedl HumbookFest 2021

Aktuality

HumbookFest 2021 už je minulostí a v nás se teď sváří dva pocity – úlevná radost, že je to za námi a bude zase chvíli klid, a napjaté očekávání příštího ročníku. Když totiž vidíme, jak šťastní jsou naši čtenáři při setkání se svými oblíbenými autory i se sebou navzájem, zas a znovu si uvědomujeme, že všechna ta dřina stojí za to.

A že letos to opravdu dřina byla. Do poslední chvíle nikdo netušil, jestli všechno klapne, nezasáhne covid nebo jiná vyšší (třeba úřední) moc. Musela se dodržovat opatření, takže občas jste přes roušku nepoznali ani kolegu, natož kamaráda, kterého jste neviděli rok. Ale nakonec se i přes všechny komplikace podařilo připravit a zrealizovat zábavný program, ve kterém jsme měli bohaté zastoupení.

Třeba na HumbookBattlu, kde spolu týmy našich redaktorů Jany a Vojty sváděly lítý boj o to, kdo zná lépe historii nakladatelství a nejvýznamnější tituly, které za 30 let existence Fragmentu vyšly. Svoje autory a autorky jsme měli v podstatě na každé besedě, od slovanské mytologie až po „klučičí povídání“. Někde byli v roli hostů, jinde se ujali role moderátorů, a my jsme na ně neskutečně pyšní.

Veliký zážitek jsme měli také z besedy Lin Riny, která se nebála hned na začátek zazpívat úryvek ze své oblíbené disneyovky (pokud jste její vystoupení neviděli naživo, určitě si pusťte záznam – stojí to za to). Lin nám za čtyři dny svého pobytu v Praze neskutečně přirostla k srdci, protože je to nejen skvělá autorka, ale hlavně úžasný člověk. Milá, ochotná, skromná, spontánní a přátelská. Navíc má slabost pro Českou republiku (jsme totiž první země, kam byly přeložené její Kroniky prachu), takže toho třeba časem využijeme a pozveme ji k nám znovu 😊.

Mezitím si ale promyslíme, kým bychom vás mohli potěšit příští rok. A vy se do té doby můžete těšit alespoň vzpomínkami a fotkami – ty nejzajímavější vám nabízíme v naší fotogalerii.