Hledáme nové autory

Aktuality Zprávy z redakce

Nový rok se nese ve znamení předsevzetí a plánů do budoucna, a tak se řada těch, kteří by se jedno dne rádi stali slavnými autory, připravuje na rozpracování nebo dokončení svých románů. A to je ještě ta lehčí část práce – ta hlavní dřina přijde při přesvědčování nejrůznějších nakladatelství, aby vaši knihu vydali. Píšete dětské knihy nebo se věnujete žánru young adult a už máte v šuplíku nějaké poklady? Potom je směle pošlete k nám do Fragmentu!

Naše základna tuzemských autorů se rozrůstá rychlostí blesku a my máme radost, že se jejich díla u našich čtenářů setkávají s takovým ohlasem. Úžasným zdrojem nadšených a talentovaných spisovatelů je pro nás literární soutěž Hvězda inkoustu, která běží už šestým rokem a ze které vzešlo zatím pět skvělých titulů. Mimochodem, uzávěrka letošního kola proběhla minulý týden a my už čteme první rukopisy, abychom vám na HumbookStage mohli sdělit jméno nejnovějšího vítěze. Desítky rukopisů chodí ale i mimo tuto soutěž – dříve na naši e-mailovou adresu, dnes přes formulář přímo do naší zbrusu nové „rukopisové schránky“. Jsme vděční, že máme u našich čtenářů i budoucích autorů takovou důvěru, a proto se snažíme věnovat každému došlému rukopisu maximální péči.  

V současnosti navíc máme v našem týmu hned několik redaktorů, kteří se specializují na práci se začínajícími autory, takže bychom rádi naše české autory podporovali ještě víc a otevřeli jim u nás dveře dokořán. Rozhodující pro nás není dokonalý rukopis (rádi vám společně pomůžeme rukopis k dokonalosti dovést – od toho tady koneckonců jsme), ale nadšení, talent, píle a touha neustále se zlepšovat. Proto u nás vítáme každého začínajícího (ale i pokročilejšího) autora, kterému rádi poskytneme tu nejlepší péči při přípravě jeho knihy.