Filmová Balada o ptácích a hadech

Aktuality Zprávy z redakce

Už jen dva měsíce zbývají do premiéry netrpělivě očekávané filmové verze Balady o ptácích a hadech, prequelu k dnes už kultovním Hunger Games. A co vás v kině čeká? Kromě Toma Blytha a Rachel Zegler v hlavních rolích zejména napínavý příběh plný krve, intrik, zrady, ale i lásky, nečekaných spojenectví a ještě nečekanějších zvratů. Taky už se nemůžete dočkat?

„Začínají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítězství. Bohužel, štěstěna mu není nakloněna. Dostal ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla, nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit.“ Takhle zní oficiální popis filmu z pera Forum Film CZ, a pokud bychom nebyli nedočkaví už předtím, tenhle text by nás do kin dostal stoprocentně. 

Stejně jako fakt, že na režisérské křeslo usedl Francis Lawrence, který je podepsaný třeba pod filmy Constantine, Rudá volavka, Voda pro slony nebo Já, legenda. A jelikož natočil i všechny díly Hunger Games kromě prvního (ten měl na starost Gary Ross), je jasné, že dobře ví, co dělá. Toma Blytha, představitele Coriolana Snowa, můžete znát ze seriálu Billy the Kid nebo z filmové verze Robina Hooda z roku 2010 s Russellem Crowem v hlavní roli. Rachel Zegler, filmová Lucy Gray, mohla při natáčení zúročit své muzikálové zkušenosti. Debutovala v remaku West Side Story z roku 2021 režírovaném Stevenem Spielbergem a za svůj výkon získala Zlatý glóbus pro nejlepší herečku ve filmové komedii nebo muzikálu – jako první herečka kolumbijského původu a zároveň jako nejmladší vítězka tohoto ocenění. 

Ještě víc než na tyhle dva se ale většina naší redakce těší na Petera Dinklage, Tyriona z nejúspěšnější seriálové série posledního desetiletí, Hry o trůny. Ten ztvárnil Cascu Highbottoma, děkana Akademie – nejelitnější střední školy v Kapitolu, určené pro potomky prominentů – a duchovního otce Hladových her. Když se dá dohromady kvalitní knižní předloha, výborní herci, zkušený režisér a to všechno se zabalí do hudby Jamesa Newtona Howarda (Fantastická zvířata, Hunger Games, Bourneův odkaz, Temný rytíř nebo Collateral), pak se dá očekávat opravdový filmový zážitek. Připravte se na něj třeba rereadingem Hunger Games nebo rewatchingem celé série. Extra tip od nás? Sledovat filmy nemusíte jen sami doma na gauči, ale můžete vyrazit i mezi lidi – konkrétně do Kina Art. V sobotu 18. listopadu tu bude probíhat maraton Hunger Games s bohatým doprovodným programem, a to od 10:00 až do 22:30. Takže: Happy Hunger Games and may the odds be ever in your favor...  🏹🕊🐍. 

P.S. Pokud se chcete na filmovou Baladu naladit ještě trochu víc, podívejte se na tenhle skvělý page-to-screen trailer 😉