Co jsme koupili na pozimní sezónu? | nakladatelství

Co jsme koupili na pozimní sezónu?

Aktuality Zprávy z redakce

Ediční plán na první polovinu roku už jsme zveřejnili, ten následující – na podzim a zimu 2021 – vypustíme do světa o prázdninách. Abychom vám to čekání ale aspoň trošku ukrátili, nabídneme vám v tomhle článku ochutnávku toho nejzajímavějšího, co jsme v posledních měsících koupili a na co se můžete těšit!

Prvním naším úlovkem je kniha Vanishing Deep od Astrid Scholte, autorky Čtyř mrtvých královen. Tenhle příběh je úplně jiný než autorčin debut, ale stejně strhující. Fascinuje nás, jak je Astrid schopná vytvářet zajímavé, propracované světy – fantazijní i dystopické – a proto doufáme, že brzy dokončí třetí knihu, na které právě pracuje.

Když už je řeč o autorkách s neskutečnou fantazií a schopností psát bestsellery napříč žánry, nemůžeme nezmínit Lin Rinu. Autorka Kronik prachu toho má spisovatelsky „na triku“ už dost – historickou romanci, několik fantasy příběhů, dystopii… Teď se dokonce pustila do vod krimi. Nebylo lehké ze všech jejích příběhů vybrat ten jeden perfektní, kterým bychom navázali na Kroniky prachu, ale nakonec jsme se rozhodli pro romantickou fantasy Limea – Innerer Sturm. Doufáme, že vás tahle volba potěší.

Rozhodně jsme pro vás ale letos nekupovali jen knihy od osvědčených autorů. Těšit se můžete i na svěží nové hlasy, které zatím do češtiny nebyly přeložené. Za všechny jmenujme třeba Natalii Mae (The Kinder Poison), Naomi Gibson (Every Line of You), Sharon Cameron (The Light in Hidden Places) nebo Kiru Gembri (Wenn du dich traust).

Naším největším podzimním debutovým hitem bude ale beze sporu titul From Blood and Ash od Jennifer L. Armentrout. Už dlouho jsme neviděli knihu s takhle úžasných hodnocením a po jejím přečtení je nám naprosto jasné, proč si na goodreads drží 4,3 hvězdičky. O popularitě téhle knížky svědčí i cena Goodreads Choice Awards 2020 v kategorii Best Romance. Tak co, už jsme vás na ni dostatečně nalákali?

Na Rule of Wolves (pokračování Zjizveného krále od Leigh Bardugo), šestý díl série Hraju, abych žil, pokračování Alchymistovy šifry nebo další dobrodružství Enoly Holmesové vás – soudě aspoň podle desítek dotazů, které nám každý týden chodí – lákat nemusíme. Ty už si vaše srdce získaly dávno. A jestli se to podaří i některým dalším z knih, které jsme pro vás získali, budeme maximálně spokojení.