Boloňské návraty | Albatros media

Boloňské návraty

Zprávy z redakce

Právě jsem se vrátil z Hradu. Vlastně – právě jsme se vrátili z Bologni. Absolvovali jsme tam během dvou a půl dne 52 schůzek, strávili na nich skoro 30 hodin čistého času, naběhali jsme po veletržních halách (ve dvou lidech) 36,4 km a našli pro vás NESPOČET krásných titulů na další rok.

Nebo možná spíš na několik dalších desetiletí – protože ani po letech praxe a usilovného trénování nedokážeme říct krásné knížce ne! Smůla pro nás (té práce, co nás čeká!), ale štěstí pro naše čtenáře. Maraton schůzek a procházení katalogů už tedy máme úspěšně za sebou, teď ale teprve přijde ta náročná část. Část, při které musíme z desítek knih, které nám do redakce v nejbližších dnech dorazí, vybrat přesně ty pravé pro vás! Ať už půjde o ilustrované příběhy pro nejmenší, dobrodružné romány pro middle grade čtenáře, nebo napínavé i romantické story pro naše young adult příznivce. Tak nám držte palce, ať vybereme jen to nejlepší!

A ještě jeden tip navrch, pokud se někdy budete do tohohle překrásného italského města chystat – neobjednávejte si v restauraci boloňské špagety. Tahle dobrota totiž mate názvem, stejně jako třeba španělský ptáček nebo ruské vejce, a v Bologni vám ji rozhodně nenaservírují. Jestli chcete ochutnat nějakou skutečně místní specialitu, dejte si tortellini nebo lasagne. A co zachránilo nás při přebíhání z jedné rozpálené haly do druhé? Přece vyhlášená italská zmrzlina! (Nejen) na tu už se těšíme zase za rok.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.