7 důvodů, proč si přečíst Fable

Aktuality Knižní novinky

Před měsícem u nás vyšla novinka Adrienne Youngové Fable – Mezi zloději a už začíná sbírat hezké recenze. Padla vám tahle YA kráska taky do oka, ale nejste si jistí, jestli stojí za přečtení? Vybrali jsme pro vás sedm plusů téhle knížky, které jsou na sítích zmiňovány nejčastěji. Díky nim si budete moct udělat dokonalou představu, jestli je tohle příběh pro vás.

  1. Neotřelé a originální prostředí. Piráti, bukanýři a spol., to je sorta lidí, u které není o dobrodružství nouze. Stačí si vzpomenout na Piráty z Karibiku, Vzpouru na lodi Bounty nebo třeba na Sandokana. Navíc ten nádech dálek a exotiky… Kdo by odolal? 
  2. Správná hrdinka. Fable je silná a odvážná hrdinka, která si hledá své místo v tvrdém chlapském světě. I tak ale dovede být lidská. My bychom jiurčitě brali jako parťačku nejen na moři.  
  3. Sympatické vedlejší postavy. Fable rozhodně není jediná, komu budete v tomhle příběhu držet palce. Willa, Hamish, Paj, Auster, Clove… ti všichni jsou v jisté fázi života pro Fable nepostradatelní, a stejně tak se stanou nepostradatelnými pro váš čtenářský zážitek. 
  4. Romantická linka. I když jde v téhle knížce hlavně o dobrodružství, nepřijdete tu ani o romantiku. Milostná linka je tu ale spíš jemná, takže pokud nemáte rádi, když se někam cpe láska „na sílu“, tady se toho bát nemusíte. 
  5. West. Tohle není žádná šifra ani naznačení toho, že by se děj odehrával na západě. West je jméno hlavního mužského hrdiny – mladého kapitána lodi Marigold. Na pohled drsného a vypočítavého, ale skrývajícího svou citlivější stránku. A k tomu pár zajímavých tajemství. 
  6. Originální první pusa. K tomuhle vám nemůžeme říct víc, protože spoiler, ale… kam se hrabe Spiderman a jeho líbání vzhůru nohama! 
  7. Mnohovrstevnatost děje. I když v téhle knížce najdete pár zajímavých zvratů, není to primárně o nich. A není to jenom o pokladech nebo o bojích nebo o lásce. Asi nejlíp Fable – Mezi zloději vystihuje tahle recenze: „Nechybí bouře na moři, potopené vraky, poklad, prostě rádoby pirátská tematika, byť o piráty tady nejde. Příběh je především o hledání svého místa ve světě, hledání rodiny, hledání přátel i lásky.“ Naprosto souhlasíme a za tuhle recenzi moc děkujeme. 

Pokud by vám Fable ani tak nepadla do oka, ale chtěli byste si přečíst něco z podobného prostředí, určitě vyzkoušejte Druhý život – dystopický román o potopeném světě, osamělé hrdince a sesterském poutu, které nezlomí ani smrt. Napsala ho Astrid Scholteová, autorka oblíbených Čtyř mrtvých královen, takže kvalita je zaručena. A pokud dáte Fable šanci a zalíbí se vám, nepřehlédněte ani předchozí knihu Adrienne Youngové, která u nás vyšla – Klan. Prostředí je úplně jiné, ale o dobrodružství, boje a jemnou romantiku vás autorka neochudí ani tady. Tentokrát navíc s příchutí temného severu.