7 důvodů, proč číst Sestry ve zbrani a písni

Aktuality Knižní novinky

Minulý týden u nás vyšla YA fantasy Sestry ve zbrani a písni. Hledáte důvody, proč si přečíst právě tuhle knížku, a ne nějakou jinou? My vám jich nabídneme hned sedm.

1. Antika

Prostředí připomínající antické Řecko a Řím patří u YA fantasy mezi ta nejoblíbenější. My pro něj tedy rozhodně máme slabost, ať už v provedení českých autorů (Dcera ztracených bohů), nebo těch zahraničních (bestsellerové série Ricka Riordana). Horký vánek, průzračné moře, olivové háje a k tomu nějaké ty příšery, bohové a odvážní smrtelníci – to je perfektní kombinace nejen na letní čtení.

2. Standalone

Ne že bychom chtěli říct, že je na sériích něco špatného, ale nadšený ohlas na Kouzla rodu Thornů nás utvrdil v tom, že dobře napsaný standalone je pro čtenáře často mnohem lepší zážitek. Nemusejí čekat na další díly, bát se snižující se kvality, nudit se v nastavovaných pasážích a doufat, že série vyjde kompletní. Akcí nabitý standalone s propracovaným světem a uvěřitelnými postavami u nás rozhodně vede.

3. Sesterské pouto

Když už se v některé knize objeví sourozenci, často je osud postaví proti sobě. Katharina, Mirabella a Arsinoe ze Tří temných korun by o tom mohly vyprávět své. Skoro jako by se autoři báli, že hezký sourozenecký vztah znamená nudu a nulový potenciál pro děj. Autorka Sester ve zbrani a písni Rebecca Rossová ale podobnými předsudky rozhodně netrpí, a díky tomu si můžeme užít nádherný příběh o sesterské lásce, důvěře a obětování.

4. Systém magie

Sestry ve zbrani a písni jsme si oblíbili i pro systém magie, který v království Corisandu funguje a který zahrnuje kouzelné relikvie, jež propůjčují svým majitelům božské schopnosti. Tyto relikvie patřily samotným bohům, kteří kdysi žili na zemi, a pro některé smrtelníky se honba za nimi stala životní náplní. A my se ani nedivíme – kdo by nechtěl ovládat živly, odrážet útoky všech zbraní nebo vidět do budoucnosti? My bychom to tedy brali všemi deseti!

5. Slow-burn romantika

I když hlavním motivem lásky je tu ta sesterská mezi Evadne a Halcyon, při čtení nezůstanete ochuzeni ani o „klasickou dvojici“. Nebudeme vám říkat, kdo se dá s kým dohromady, protože vám nechceme kazit překvapení, ale pokud ve vašem perfektním příběhu nesmí chybět romantika, zaručujeme vám, že tady ji najdete.

6. Obálka

Ať si říká, kdo chce co chce, obálka je základ knížky. Právě podle obálky se většina z nás rozhoduje, jestli po daném příběhu sáhne. A uznejte – tahle obálka se bude ve vaší knihovně vyjímat skvěle!

7. Napínavý děj

Žádná nuda, žádná hluchá místa, žádné zbytečné řeči – Sestry ve zbrani a písni jsou od začátku do konce plné akce a překvapení. A když už děj na chvíli zpomalí, je to proto, abyste si danou pasáž mohli vychutnat. Protože některé momenty se prostě nedají uspěchat…

Tak co, nalákali jsme vás na tuhle naši novinku? Upřímně doufáme, že ano, protože minout tuhle knihu by byl hřích. A ten by mohli bohové potrestat 😊.