5 důvodů, proč si přečíst Temné a kruté lži

Aktuality Knižní novinky

Pokud máte co skrývat, La Cachette v Louisianě je to nejhorší místo, kde se lze ocitnout. Tohle bažinaté městečko je totiž plné lidí se zvláštními schopnostmi. Sedmnáctiletá Grey proto nevěří, že nikdo neví, co přesně se odehrálo, když tu zmizela její kamarádka Elora. Jakmile však začne pátrat na vlastní pěst, dojde jí, že každý něco skrývá. A když se ze zátoky vynoří záhadný chlapec, věci se dají do pohybu. Krvavá historie města ožívá… a další lži ho mohou rozervat na kusy.

Ve Fragmentu máme rádi nadpřirozeno a thrillery, to už se dobře ví. Po veleúspěšných knihách Zmizení Sáry Lindertové a Noci běsů jsme tak sáhli po další zajímavé mysteriózní fantasy krimi, tentokrát o hledání vraha nejlepší kamarádky hlavní hrdinky. A proč byste po Temných a krutých lžích měli sáhnout i vy? Tady je hned 5 důvodů.

1. Populární zápletka. Když musí hlavní hrdina najít vraha někoho blízkého, je vždycky zaděláno na atraktivní příběh. Čtenář si může být jistý, že se mu v průběhu děje odhalí něco, co mělo zůstat skryté. A to značně nečekaným způsobem.

2. Prostředí. Mokřady Louisiany jsou ideální místo pro ponurý, tajemný příběh. Vedro, komáři, nebezpeční aligátoři a ještě nebezpečnější lidé – díky skvělému popisu budete mít pocit, že se na vratkém člunu houpáte přímo s hrdiny.

3. Mysteriózní feeling. Thrillery dokážou pokaždé rozbušit srdce a nutit nás držet hlavním hrdinům pěsti. A když se k tomu všemu děje ještě něco nadpřirozeného? Pak je to rozhodně must-read pro všechny fanoušky pořádného napětí! Jen pozor, ať si z toho napětí neokoušete nehty.

4. Hrdinové. Parta z La Cachette si zažila svoje a každý z nich má své šrámy z minulosti. I díky tomu se od nich nebudete chtít (a ani nedokážete) odtrhnout. Jsou ale všichni takoví, jací se na první pohled zdají?

5. Nepředvídatelný děj. Mysleli jste si, že všechny thrillerové zápletky už znáte jako svoje boty a nic vás nemůže překvapit? V tom případě vás Temné a kruté lži vyvedou z omylu. Jestli vám něco dokáže zamotat hlavu, tak tahle kniha.

Pokud máte rádi seriály Outer Banks, Riverdale a Pretty Little Liars nebo si užíváte knihy tipu Jeden z nás lže, Ohnivcova dcera nebo Křiváci, pak byste si tenhle mystery thriller rozhodně neměli nechat ujít.