Fragment

20 nejprodávanějších e-booků za rok 2019

• Aktuality

Jelikož máme v dnešních dnech spoustu času na bilancování a minimum příležitostí potkat se s tištěnou knihou (kromě těch, které má každý redaktor ve své domácí knihovničce), rozhodli jsme se udělat si přehled toho, jaké e-booky vám v loňském roce udělaly největší radost. A teď se s vámi o naše poznatky podělíme.

Čísla jsou to rozhodně zajímavá. V prvních dvaceti (respektive jednadvaceti, protože na dvacátém místě nám co do prodejů zavládla remíza mezi Inheritance a Kletbou vítězů) je pouhých 7 stand-alonů. A to ještě za předpokladu, že jako samostatné příběhy počítáme Poutníka, čarodějnici a červa (i když technicky vzato patří do světa Odkazu dračích jezdců) a Zjizveného krále (který je zatím sám, ale v roce 2021 by mu mělo vyjít pokračování). Čisté stand-alony tak zastupuje jenom Kulti (mimochodem suverénní vítěz našeho žebříčku), Zmizení Sáry Lindertové, Klan, Zakázaná přitažlivost a Nebezpečná láska.

Z těchto počtů zcela logicky vyplývá, že žebříček našich e-booků za rok 2019 ovládly série. Absolutně nejúspěšnější je v tomto směru DIMILY – všechny díly trilogie včetně dodatkového čtvrtého dílu se vešly do nejlepší sedmičky. Úctyhodný výkon! V TOP 20 jsou taky všechny díly série Hraju, abych žil, dva „eragonní“ tituly, kompletní duologie Šest vran a po jedné knize jsou tu zastoupené i další série, třeba Apollónův pád, Tři temné koruny nebo Kletba vítězů.

Jak je vidět, naši čtenáři si jako e-booky nejraději užívají romantické příběhy a fantasy série, nezanedbatelné zastoupení tu má ale i LitRPG. Jaké příběhy máte v elektronické podobě nejraději vy? A koho tipujete (třeba na základě našeho edičního plánu) na vítěze v roce 2020? Klidně nám napište tady pod článkem nebo na našich sociálních sítích. Jsme na vaše nápady a návrhy moc zvědaví.

A na závěr kompletní žebříček 20 nejprodávanějších e-booků za rok 2019:

 1. Kulti
 2. Víš, že mi chybíš?
 3. Poutník, čarodějnice a červ
 4. Vím, že tě chci
 5. Hraju, abych žil 3 – Dluh
 6. Víš, že tě potřebuju?
 7. Víš, že tě miluju?
 8. Eragon
 9. Tři temné koruny
 10.  Apollónův pád – Zrádný labyrint
 11.  Zmizení Sáry Lindertové
 12.  Prohnilé město
 13.  Hraju, abych žil 2 – Klan
 14.  Klan
 15.  Zakázaná přitažlivost
 16.  Hraju, abych žil 1 – Jiný svět
 17.  Šest vran
 18.  Nebezpečná láska
 19.  Zjizvený král
 20.  Inheritance
 21.  Kletba vítězů

Krásný zbytek března všem našim čtenářům přeje celý tým Fragment 😊

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.