10 věcí, které jste nevěděli o Margaret Rogersonové

Aktuality Zprávy z redakce

Margaret Rogersonová je sympatická mladá spisovatelka, která žije v Ohiu, vystudovala kulturní antropologii, napsala dvě extrémně úspěšné knihy (u nás v dubnu vyšla Kouzla rodu Thornů) a další její fantasy román vyjde v USA na podzim (máme ho v hledáčku). Tohle všechno určitě víte – a pokud ne, snadno si to vygooglíte. My ale o Margaret víme i další perličky, a hned o deset z nich se s vámi rádi podělíme.

  1. I když je Margaret krásná mladá žena, sama sebe označuje za „poustevnici“. Covidový rok tak pro ni sice byl podle jejích slov náročný, ale zase až tak zásadně její životní styl nenarušil.
  2. Když se potřebuje zabavit a přijít na jiné myšlenky, aby nesledovala dění na internetu, věnuje se ručním pracím – konkrétně výrobě roztomilých myšek z nejrůznějších materiálů, které pak rozdává svým přátelům a známým.
  3. Znáte knihu Muž, který sázel stromy? Tak Margaret je žena, která sází stromy. Když má příležitost, navštíví park a zasadí v něm nový stromek. Co se touhle aktivitou inspirovat?
  4. V televizi nejraději sleduje dokumenty o cestování po Irsku.
  5. S kamarády hraje po síti World of Warcraft.
  6. V době, kdy jí není nejlíp, nečte nové knížky, ale spoléhá na rereading svých oblíbených autorů. Zbožňuje třeba knihu Drak Jeho Veličenstva.
  7. Karanténu využila kromě jiného k tomu, aby si protřídila šatník podle zásad Marie Kondo.
  8. Uklidňuje se dobrým jídlem a voňavou koupelí. Kdyby až do konce života měla jíst jen jedno jídlo, bylo by to burrito.
  9. Nejčastější téma, které řeší se svým bratrem, je vaření. Nadšenec do vaření přitom není ona, ale on.
  10.  Pro začínající autory má důležitou radu: „Nebuďte na sebe tvrdí. Přijdou chvíle, kdy nebudete produktivní. Netrestejte se za to – každý má nárok občas nic nedělat.“

Margaret jsme si zamilovali hned po přečtení Kouzel rodu Thornů, a teď ji milujeme snad ještě víc. A už se nemůžeme dočkat její nové knihy. Protože jestli bude alespoň z půlky tak dobrá jako „Thorni“, máme se rozhodně na co těšit 😊.