Příběhy ze zoo - Sobík popleta


Věra Hudáčková Barochová

Vánoční dobrodružství malého soba odhodlaného splnit si svůj velký sen

Ačkoliv je Bětce teprve sedm let, o tom, jaké bude její povolání, má jasno. Chce pracovat jako ředitelka zoo. Miluje totiž zvířata, a co je hlavní – dokáže s nimi i rozmlouvat.

Ruda je jediné mládě ve stádu sobů, a proto se často cítí osaměle. Blíží se Vánoce a Bětka mu vypráví příběh o jeho jmenovci, sobu Rudolfovi, který je vůdcem Santa Clausova spřežení. Jeho součástí by si přál být i Ruda. Jenže u nás nosí dárky Ježíšek, a ten žádné sobí spřežení nemá. Sobík si vezme do hlavy, že to musí změnit! Dokáže mu Bětka jeho bláznivý nápad rozmluvit?

Více
249 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 88
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.11.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,216 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Sylva Francová
Číslo dílu 1
EAN 9788025353998
Věk od 6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Věra Hudáčková Barochová

Věra Hudáčková Barochová

Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou a Katedru divadelní teorie FF UK v Praze. Po ukončení studia publikovala divadelní recenze a spolupracovala s Českým rozhlasem, pro který napsala několik dramatizací, sérii příběhů pro pořad Hajaja a původní rozhlasovou hru pro mládež Hanko, zachraň štěně! Obdržela čestné ocenění v Prix Bohemia Radio Autor za dramatický text Bratr není asparágus a s titulem Škola, základ malérů získala druhé místo v literární soutěži nakladatelství Albatros. Od roku 2018 píše knížky pro děti, do jejichž námětů často promítá svůj mimořádně silný vztah ke zvířatům.

Zobrazit profil autora