Dům, ve kterém… Smečka ze čtvrtého pokoje


Mariam Petrosjanová

První díl kultovního románu s řadou literárních ocenění od celosvětově úspěšné autorky.

První díl kultovního románu s řadou literárních ocenění od celosvětově úspěšné autorky.

Na kraji města uprostřed paneláků stojí Šedý dům. Skrývá v sobě tajemství a za jediný den se v něm odehrají příběhy, které ve světě venku nezažijete za celý život. Dům je něčím mnohem víc, než jen internátní školou pro děti, které opustili jejich rodiče. Stejně zvláštní jako Dům samotný jsou i jeho obyvatelé…

Mladý vozíčkář, přezdívaný Kuřák, žije v Domě už několik měsíců. Když ho přestěhují do jiné skupiny výrazných osobností i prazvláštních individuí, uvědomí si, že Dům je místo, které dokáže obrátit život naruby všem, kteří žijí mezi jeho zdmi... a dokonce je může i zabít.

Více
Získaná ocenění:
Zlatá stuha, 2018, nominace za překlad v kategorii Beletrie pro mládež
289 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2016
Formát 135x203 mm
Hmotnost 0,5 kg
Jazyk čeština
Původní název Dom, v kotorom...
Původní jazyk ruština
Překladatel Konstantin Šindelář
EAN 9788025329054
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

dagon.cz - Kniha, která líčí rafinované pasti, Zuzana "Daletth" Hartmanová


„…Ruská fantastika vydala další ze svých pokladů. Dílo, v němž není naplno řečeno nic, ale kde si z náznaků a sledování sdělení mezi řádky čtenář odnese mnohé. Dům, ve kterém… je neotřelé vyprávění, které zanechá ve čtenářích hlad..."

Vlčí bouda - Dům, ve kterém je možné vše, Karel "Kirby" Krajča


„…Není to lehké čtení. Není to konzumní text pro chvilku na záchodě. Je to příběh mnoha vrstev... Je to dechberoucí výlet do světa, ve kterém je vše možné a nic není takové, jak by se dalo čekat a čím je čtenář starší, tím těžší je ho pochopit a prohlédnout. Ale pokud se vám to podaří, budete uchvácení. Stejně jako já..."

Autor

Mariam Petrosjanová

Mariam Petrosjanová

Mariam Petrosjanová je arménská rusky píšící spisovatelka a malířka. Její román Dům, ve kterém…, na němž pracovala bezmála dvacet let, se téměř okamžitě po svém vydání v Rusku stal bestsellerem, získal si obrovské množství fanoušků a obdržel řadu literárních cen. Kniha se dočkala překladů do řady jazyků. Mariam Petrosjanová žije s manželem a dvěma syny v Jerevanu.

Zobrazit profil autora