Dračí oči – Černý jezdec


Kristina Hlaváčková

Jde o budoucnost celého světa!

Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černě oděných jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad ... kdyby o tom nikdo nevěděl?

Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?

Více
299 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 424
Datum vydání 16.09.2014
Formát 145x210 mm
Hmotnost 0,59 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Řady Dračí oči
EAN 9788025322536
Věk od 0
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Kristina Hlaváčková

Kristina Hlaváčková

Kristina Hlaváčková pochází z Prahy. Část svého dětství strávila s rodinou v Nigérii, kde začala psát, i když jen „do šuplíku“. První školní léta střídavě navštěvovala základní školu v Čechách a v Africe. Sice pochází z architektonické rodiny, ale tahle profese ji vážně minula. Na střední škole získala výběrové stipendium a strávila rok na škole v Minnesotě. Tady poznala jednu ze svých životních lásek – keramiku, a poprvé odmaturovala. Vystudovala humanitní vědy na Univerzitě Karlově. S nudou si moc nerozumí, takže má hromadu koníčků. Píše knihy, vyrábí a učí keramiku, překládá, kreslí, maluje, cestuje, lyžuje, hraje golf, fotí, je zdatný kutil a živí se jako profesionální kancelářská krysa. Různorodost ji baví i profesně. Prošla si vším možným od práce za barem a v kuchyni přes recepční, koordinátora překladů, redaktora a školního administrátora až po office manažera v architektonickém ateliéru. Překládala titulky seriálů pro MTV, na svém kontě má překlad několika knih pro děti a mládež, jako překladatelka spolupracuje s ČVUT. Píše epickou fantasy, detektivní urban fantasy, fantasy pohádky a humor. Baví ji vytvářet nové světy, vymýšlet příšerky a havěť všeho druhu. Nedá ani ránu bez dobré bojové scény. Jejím knižním debutem byla série Dračí oči, na kterou volně navazuje Dračí oheň.

Zobrazit profil autora