Moře inkoustu a zlata


Rudá válka pohltila Kellanu. Jediné, co ji může zastavit, je válečník, jemuž to určilo proroctví, a tajemná Kniha, v níž je zapsaná minulost, přítomnost i budoucnost celého světa. Dokáže ale Sefia Knihu ubránit před těmi, kdo ji chtějí zneužít, a najde v sobě Lučištník odvahu přijmout svůj osud?

Moře inkoustu a zlata - Mluvčí

Moře inkoustu a zlata - Mluvčí

Sefia a Lučištník jsou na útěku. Lučištník ale neprchá jen před nepřáteli, snaží se uniknout také vlastním nočním můrám. Aby osvobodil všechny chlapce, které drží vtiskovatelé v zajetí, pouští se do jedné bitvy za druhou. Z laskavého kluka se stává zasmušilý voják a jeho proměna začíná Sefiu děsit. Nepřestává proto studovat tajemnou Knihu a zjišťuje, že Lučištníkův osud není propojen jen s její rodinou, ale také s osudem celého království.

Moře inkoustu a zlata – Čtenářka

Moře inkoustu a zlata – Čtenářka

Sefia se ukrývá v divočině se svou tetou Nin od doby, kdy byl zavražděn její otec. Když však tetu unesou, začne si klást otázky. Kdo Nin unesl, a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Tajemná Kniha, kterou ale nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, jehož zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení magického světa i otcovy tragické smrti.