Knihy v knihách

Knihy v knihách
Aktuality Knižní novinky

Za léta v nakladatelské praxi jsme zjistili, že některá témata fungují na čtenáře jako magnet – a jedním z nich jsou knihy v knihách. Tohle téma má navíc velkou výhodu v tom, že funguje bez ohledu na věk. Příběhy s knižní tematikou milují předškoláci, rodiče na rodičovské i důchodci. Jestli je ale nějaká skupina, která na těchhle příbězích opravdu „ujíždí“, pak jsou to young a new adult čtenáři.

Číst více

Fantasy světy Natalji Ščerby

Fantasy světy Natalji Ščerby

Příběhy spisovatelky Natalji Ščerby těší naše čtenáře už od roku 2016, kdy u nás vyšel první díl middle grade série Časodějové. Od té doby se naše sbírka rozrostla o další dvě série a minulý týden jsme vydali autorčinu nejnovější knihu Finista - Dům snů. Pokud jste od téhle spisovatelky s neskutečnou představivostí ještě nic nečetli, doporučujeme vám rychle to napravit. A čím začít? Podívejte se na náš článek a nechte se inspirovat – výběr je opravdu velký.

Číst více

8 hlavních hrdinek, které vystupují z davu

8 hlavních hrdinek, které vystupují z davu
Aktuality Knižní novinky

Odvážné, drzé, bojovné, ale občas i pohybující se na hranici zákona (nebo normálnosti) – zjednodušeně řečeno zkrátka jiné. Přesně takové hrdinky máme nejradši. Ať už to jsou členky královských rodin, lupičky, nebo „obyčejné“ dívky, které se nebojí postavit společenskému útlaku, jejich příběhy nás inspirují a rádi se k nim vracíme. Tady představujeme osm z nich, které mají v naší knihovně čestné místo.

Číst více

Valentýnský kvíz

Valentýnský kvíz
Aktuality Zprávy z redakce

Co by to bylo za Valentýna bez pořádné dávky romantiky? Že zrovna nemáte nikoho, s kým byste tenhle den prožili? Nevadí – milou společnost vám může udělat i knížka. A samozřejmě jaká jiná než plná lásky. A ideálně taky humoru. Pokud žádnou takovou po ruce nemáte, zbystřete. V naší valentýnské soutěži totiž můžete vyhrát jeden z new adult milostných románů, ve kterých tohle všechno najdete. Udělejte si náš kvíz a soutěžte na našem Facebooku!

Číst více

Antihrdinové

Antihrdinové
Aktuality Knižní novinky

Odpadlíci, outsideři, občas záporáci se vším všudy. Pohybují se na hraně zákona i za ní. Bad guys, bad girls, bad kids. Zkrátka žádní Mirkové Dušínové – ale i přesto jim držíme palce. Proč? Protože antihrdinové (it´s me, hi) jsou zkrátka přitažliví. A nemyslíme tím jenom vzhled (i když ten většinou taky stojí za to). Myslíme tím tu auru nebezpečí, drzosti a sebejistoty, která se kolem nich vznáší. A kteří antihrdinové a antihrdinky patří k našim nejoblíbenějším?

Číst více

Psychické poruchy v knihách

Psychické poruchy v knihách
Aktuality Zprávy z redakce

Leden je nejen měsícem předsevzetí a nových začátků, ale často i depresí a prohlubujících se psychických problémů. Třetí pondělí v lednu bývá dokonce označováno za nejdepresivnější den v roce – ne nadarmo se mu říká Blue Monday. Dočasná „depka“ a skutečné psychické poruchy ale nejsou to samé. O tom, jaké to je mít opravdové duševní trable, se můžete dočíst i v řadě young adult titulů.

Číst více

5 důvodů, proč si přečíst Temné a kruté lži

5 důvodů, proč si přečíst Temné a kruté lži
Aktuality Knižní novinky

Pokud máte co skrývat, La Cachette v Louisianě je to nejhorší místo, kde se lze ocitnout. Tohle bažinaté městečko je totiž plné lidí se zvláštními schopnostmi. Sedmnáctiletá Grey proto nevěří, že nikdo neví, co přesně se odehrálo, když tu zmizela její kamarádka Elora. Jakmile však začne pátrat na vlastní pěst, dojde jí, že každý něco skrývá. A když se ze zátoky vynoří záhadný chlapec, věci se dají do pohybu. Krvavá historie města ožívá… a další lži ho mohou rozervat na kusy.

Číst více

Knihy s antickými motivy

Knihy s antickými motivy
Aktuality Zprávy z redakce

Slabost pro příběhy s prvky antické mytologie si s sebou většina našich redaktorů nese už od základní školy, kdy jsme povinně četli Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky. I proto zajásáme, vždycky když najdeme v zahraničních katalozích pěkný young adult nebo middle grade titul tohoto žánru. A když podobnou knížku napíše český autor? Pak jásáme dvojnásob!

Číst více