www.testak.cz

Press room


Aktuální tisková zpráva:

Pryč s těžkými kufry, na dovolené frčí e-knihy!

PRAHA, 4. června 2014 – Nabídka e-knih na českém trhu vzrostla meziročně 30 procent. Stejně tak stoupla jejich obliba u čtenářů. I zarputilí vyznavači klasického papíru sáhnou teď – před dovolenou – po elektronické knize. Už se nemusí rozhodovat, který titul vzít s sebou a který zůstane doma, nejjednodušší je sbalit všechny. E-knihy jsou také řešením pro všechny, kteří v cestovní horečce své čtení zapomenou: během chvilky se dají dokoupit kdekoli s přístupem k internetu. Stačí mít notebook, tablet nebo chytrý telefon.

Za poslední tři roky se čtení e-knih rozšířilo od takzvaných inovátorů do celé populace. Vidět mladou maminku nebo staršího pána se čtecím zařízením už není ojedinělé. „Trvalý úspěch mají e-knihy především u teenagerů – celosvětově rozšířené edice Bohové Olympu, Upíří deníky nebo Odkaz Dračích jezdců vévodí žebříčkům popularity v elektronické verzi stejně jako v tištěné. Vrcholu prodejnosti dosahují tituly Povídky a Nové povídky od Zdeňka Svěráka nebo knihy Zakázaná přitažlivost a Nepřítel mého nepřítele od Kateřiny Petrusové. Nyní, před dovolenou a během ní, ocení celá rodina vůbec nejprodávanější e-knihu Angličtina Last minute,“ uvedl Pavel Nýč z Nakladatelství Fragment.

Podle ředitele nákupního rádce Heureka.cz Tomáše Bravermana se obliba e-knih zvedla meziročně o 26 procent. Trvalý nárůst poptávky potvrzují i nakladatelé. „Loni se e-knihy na obratu nakladatelství podílely jedním procentem. Letos už se blíží k dvojnásobku. Do čtyř pěti let můžeme předpokládat nárůst podílu digitálních knih na českém trhu až na 10 procent,“ míní Pavel Nýč z Nakladatelství Fragment. To začalo e-knihy vydávat koncem roku 2010 a od té doby rozšiřuje výběr o desítky digitálních titulů ročně. V současnosti nabízí čtenářům 280 elektronických publikací.

Příznivý vývoj trhu e-knih sleduje také ředitel prodejního serveru Palmknihy.cz Jiří Vlček: „Nyní máme v nabídce 11 345 e-knih a audioknih v češtině a slovenštině plus kolem 1500 e-knih v angličtině. Loni touto dobou jsme měli o 3472 titulů méně a žádné audioknihy,“ vypočetl. Podle údajů serveru Palmknihy.cz překonaly předprázdninové prodeje období loňských Vánoc. Obliba digitálních knih strmě stoupá.

„Nespornou výhodou e-knihy je nižší cena – čtenáře vyjde o 30 až 50 procent levněji než její tištěná předloha. Obsahem, úpravou stránek nebo formátováním se však od papírových nijak neliší. Mnozí čtenáři si je nejvíc pochvalují právě při cestování, kdy jsou limitováni objemem zavazadel a přitom se těší, že ve svém volnu přečtou všechny knihy, na které během roku neměli čas,“ popsal Pavel Nýč.

Specializované portály s e-knihami umožňují nákupy přes SMS, platbu kartou nebo bankovním převodem. Nikdy se nestane, že „není skladem“ – jakýkoli produkt je zákazníkovi okamžitě k dispozici. Po zaplacení už je stažení souboru jen dílem okamžiku. Pokud čtenář nevlastní čtečku, knihu může uložit do mobilního telefonu, tabletu nebo do počítače. Aby však se souborem mohl pracovat jako s knihou, listovat stránkami a vyhledávat různé pasáže, měl by si stáhnout také aplikaci pro čtení e-knih. Odkazy ke stažení zdarma nalezne na webech prodejců e-knih.

O Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

Nepřehlédněte

kajinek 3d

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech. 

Zapojit se do diskuse


souteze

Nové soutěže o ceny 

Zúčastněte se některé z našich soutěží. Vyhrajte letní balíček knih.

Soutěžit


katalog jaro 2014

Aktuální katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Ediční plán Jaro 2014

Anketa
PartneřiNavštivte také