www.testak.cz

Náhoda, vtip a romantika? V podání Kateřiny Petrusové zaručený recept na skvělé čtení!


Aktuální tisková zpráva:

Najít světlo ve tmě – obyčejný příběh o lidech, kteří to i přes ztrátu blízké osoby nevzdali a jdou dál

Praha, 22. října 2014 – Před rokem a půl se na maturitním plese v Praze stala tragédie, která spustila nemilosrdný mediální kolotoč. Teprve devatenáctiletá studentka Bára zemřela a její rodina se ocitla pod neuvěřitelným tlakem ze strany médií i veřejnosti. Bářina matka se rok po smrti dcery rozhodla očistit její jméno a uvést chybné a zavádějící informace médií na pravou míru. Začala s přípravou knihy.

Osobní zpověď o pocitech, které prožívá člověk po ztrátě blízké osoby, ale také o naději, odvaze jít dál a schopnosti znovu „vidět slunce“ – o tom všem je kniha Najít světlo ve tmě Simony Vlkové. Vychází v Nakladatelství Fragment 29. října.

Titul Najít světlo ve tmě začíná velmi pozitivně – studentka Bára, krásná, milá a přátelská dívka, se připravuje na velký večer. Maturitní ples si chtěla užít. Bára, která nevyhledávala alkohol ani jiné návykové látky, kouření dle slov její matky přímo nesnášela, během večera z ničeho nic zkolabovala a už se ji nepodařilo zachránit. Zemřela na svém maturitním plese a první zprávy v médiích okamžitě začaly narážet na téma drog a předávkování. Ačkoliv následná lékařská zpráva přítomnost omamných látek neprokázala, mediální kolotoč omylů, polopravd a nesmyslných informací již nebylo možné zastavit.

Po roce a půl bude na knižní trh uvedena kniha, kterou autorka připravovala půl roku. Bářina matka, Simona Vlková, se snaží především očistit jméno své dcery, uvést vše na pravou míru a splnit to, co slíbila sama sobě – že půjde dál.

A o čem knížka je? Vysvětlení přichází přímo od autorky: „Už se to učím, učím se v málo větách sdělit příběh. Vlastně to nedokážu popsat dodnes. Knížka je o mých pocitech, o stavu, kdy jsem se propadala. Píšu o tom, o čem se nepíše a nemluví. Protože svou bolest přece musíme držet v sobě a vypořádat se s ní sami. Ne, já naopak otevírám Pandořinu skříňku.“

V den vydání bude Simoně Vlkové čtyřicet let a jak sama dodala, s vydáním knížky: „přichází světlo, protože jsem ve svých 40ti letech našla sebe samu. Díky Báře. Začala jsem se kolem sebe dívat jinýma očima a vidím slunce, motýly. Dýchám a směju se. Už to umím. Už jsem se to znovu naučila.“

najit svetlo ve tme tit 203096 01Anotace:

Příběh začíná na maturitním plese. Mělo se tančit a slavit. Místo toho přišla smrt. Zemřela teprve devatenáctiletá maturantka Bára. Kolem události se roztočil nemilosrdný mediální kolotoč lží, polopravd a omylů. Pro Bářinu matku Simonu šlo o nejtěžší období v životě. Musela čelit nelehkému osudu, ale i tlaku médií a veřejnosti. Po roce se rozhodla uvést vše na pravou míru a napsat knihu o tom, co prožívá. Po zveřejnění nápadu na sociálních sítích začala vznikat tato osobní výpověď, doplněná příběhy lidí s podobnou zkušeností. Otevřená zpověď o pocitech, smutku, vyrovnávání se se smrtí dítěte, ale i o naději a překonání sebe sama. O změně hodnot a uvědomění si, co má doopravdy v životě smysl. O lidech, kteří to i přes těžkou životní zkušenost nevzdali a jdou dál.

Více informací o knize a autorce na http://simonavlkova.blog.ona.idnes.cz/

 

Slavnostní křest knihy „Najít světlo ve tmě“ se uskuteční 29. října 2014 od 17:00 Paláci knih Luxor za účasti autorky Simony Vlkové a hostů Ivy Pazderkové, Marie Doležalové a Jaroslava Samsona Lenka

 

Pro více informací kontaktujte:

PR manažerku Nakladatelství FRAGMENT

Mgr. Lucii Dvořákovou

Tel.: 241 004 033

E-mail: l.dvorakova@fragment.cz

O Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

 

 

 

 

 

Nepřehlédněte

kajinek 3d

volna mista

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse


souteze

Nové soutěže o ceny 

Speciální balíček "Jiří Kajínek" může být váš. Stačí odpovědět na otázky v soutěži Jiří Kajínek. Soutěžit můžete i o krásnou knihu Pekáč buchet od Kateřiny Petrusové s věnováním a pekáčkem.

 

Soutěžit


katalog podzim 2014

Nový katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014

Anketa
Partneři