www.testak.cz
V nákupním košíku je zboží za

Náhoda, vtip a romantika? V podání Kateřiny Petrusové zaručený recept na skvělé čtení!


Aktuální tisková zpráva:

CHTĚLI JSME VÍC NEŽ SUPERMARKETY - nová kniha Václava Klause vydaná k 25. výročí 17. listopadu

Praha, 6. listopadu 2014 – Letos uběhne 25 let od začátku sametové revoluce. Ve spolupráci Nakladatelství Fragment a Institutu Václava Klause vznikl titul s názvem Chtěli jsme víc než supermarkety, jejímž autorem je exprezident České republiky Václav Klaus. Kniha, ve které se autor zamýšlí nad uplynulými dvaceti pěti lety, nad vizemi, přáními a předsevzetími, které stály na počátku, až po současnost, která se od původních představ liší. Kniha Chtěli jsme víc než supermarkety vychází již 10. listopadu.

17. listopad, ve světě známý jako Mezinárodní den studentstva, je v české historii spojen s dvěma mezníky. Prvním z nich se stalo uzavření vysokých škol v roce 1939, druhým pak počátek revolučních změn v československém státu v roce 1989. Právě druhé události a následnému společenskému, politickému a ekonomickému vývoji České republiky se Václav Klaus v knize věnuje.

„Je to mé - dlouhodobě trvající - hledání odpovědí na řadu otázek spojených s právě uplynulými 25 lety“, říká o obsahu knihy autor. Názory, postřehy a komentáře z pohledu vrcholného politika a hlavy státu, které nastiňují původní představy a zároveň analyzují odlišnosti současného stavu. 

Autorem předmluvy je dlouholetý spolupracovník Václava Klause Jiří Weigl, který stál celých 25 let ve významných funkcích po jeho boku. „Byl jsem přímým účastníkem či svědkem mnoha událostí tohoto období, na něž vzpomínáme či o něž vedeme spory. Měl jsem příležitost poznat autora této knihy za ta léta v nejrůznějších situacích jako státníka i jako člověka. Právě proto chci na úvod politický život a dílo Václava Klause čtenáři připomenout a přiblížit.“

vaclav klaus chteli jsme vic nez supermarkety tit 203114 01Anotace:

Motiv sepsání této knihy je spojen s 25. výročím konce komunismu u nás. Její název není náhodný a není žádnou zjednodušující nebo záměrně přeexponovanou nadsázkou. I když jsme si strašně moc přáli konec komunistické nesvobody a i když jsme chtěli zastavení komunistického ekonomického úpadku, určitě jsme chtěli něco víc než plné supermarkety, něco víc než cestování k jižním mořím bez výjezdních doložek, něco víc než spoustu programů na stále větších a lepších televizních obrazovkách.

Chtěli jsme zásadní a ničím a nikým už nezvratitelné zrušení moci státu regulovat a diktovat naše životy. To bylo to nejdůležitější. Chtěli jsme rostoucí ekonomickou prosperitu a aspoň někteří z nás jsme věděli, že není dosažitelná bez plnohodnotného fungování trhu. Chtěli jsme autentickou svobodu, což znamená svobodu vyhrát i prohrát. Ač mnohého bylo dosaženo, dnešní svět - kolem nás i u nás - se začíná tomu minulému podobat více, než by kohokoli z nás před 25 lety mohlo napadnout.

Jak jsem těchto 25 let viděl, cítil a prožíval, naznačuje tato útlá knížka. Je to mé - dlouhodobě trvající - hledání odpovědí na řadu otázek spojených s právě uplynulými 25 lety.

145x205 mm, váz., 96 str., 229 Kč

Autogramiáda VÁCLAVA KLAUSE k nové knize Chtěli jsme víc než supermarkety se uskuteční 11. listopadu 2014 od 16:00 Paláci knih Luxor.

Pro více informací kontaktujte:

PR manažerku Nakladatelství FRAGMENT

Mgr. Lucii Dvořákovou

Tel.: 241 004 033

E-mail: l.dvorakova@fragment.cz

O Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nepřehlédněte

Objednávejte vánoční dárky s předstihem! 

Vánoce 2014

V případě objednání knih jako vánočních dárků, doporučujeme zákazníkům, aby si objednávky vytvořili s dostatečným předstihem, aby své dárečky dostali včas.

Objednávky zadané v období od 23. 12. 2014 od 13 hodin do 5. 1. 2015 budou z důvodu inventury zpracované po tomto datu. Od 24. 12. 2014 do 5. 1. 2015 bude uzavřena vzorková prodejna pro osobní odběry.

Přejeme krásné Vánoce a těšíme se na vás v roce 2015!

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse »


souteze

Nové soutěže o ceny 

Kdy a kde proběhl křest knihy Najít světlo ve tmě? Zašlete nám odpověď a vyhrajte ji! Více o soutěži »

Víte, kolik titulů e-knih už má Michaela Burdová? Odpovězte a získejte její knihu Volání sirény. Více o soutěži »

Soutěžit »


katalog podzim 2014

Aktuální katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014 »

Anketa
Partneři