Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Strhující debut nadějné české autorky

Strhující debut nadějné české autorky

20. 04. 2016

25. dubna přichází na trh první kniha od talentované české autorky Lenky Dostálové Projekt alfa. Je to příběh, kterému nechybí nic z toho, co patří k dobrému čtení: skvělá zápletka, akce, napětí.

Jde o poutavý, strhující příběh, který nenechá čtenáře téměř vydechnout. Uspokojí nejen mladé a dospívající čtenáře, kteří se s hrdinkou a jejím přístupem ke světu snadno ztotožní, ale i všechny dospělé, kteří mají rádi napětí, překvapení a vývoj plný zvratů. Čtenář se cítí být součástí celého příběhu, s hrdinkou je blízce propojen a sleduje její osudy s napětím a očekáváním. Od čtení se téměř nelze odtrhnout.

Hlavní hrdinka Layla celkem klidně proplouvá životem. Jednoho dne však ve škole zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít divné věci. Poté, co se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?

Vedle výborně zpracovaného atraktivního tématu zneužívání vědeckých objevů, porušování etických lékařských pravidel a ilegálních pokusů na nic netušících obětech je příběh také povzbuzením a výzvou nenechat se nepříznivými okolnostmi odradit ve svém osobním boji a překonávání překážek, které nám život staví do cesty. 

Zprávy z redakce

18. 09. 2018

Bonusový díl Magnuse Chase

Pro fanoušky knížek Ricka Riordana a zejména pro ty, kdo si oblíbili Magnuse Chase a severskou... [více]

04. 09. 2018

Jak se stát spisovatelem 2

Spousta začínajících spisovatelů nám posílá své rukopisy. A protože vám chceme pomoct, abyste byli... [více]

Aktuality

17. 09. 2018

Ediční plán podzim 2018

Připravili jsme pro vás ediční plán na podzim 2018. Knih se nám opět urodila pěkná řádka.... [více]

15. 08. 2018

Kup si lístek na HumbookFest 2018

Třetí ročník HumbookFestu se blíží! Největší young adult festival v Evropě se opět koná v Praze,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím