Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Strhující debut nadějné české autorky

Strhující debut nadějné české autorky

20. 04. 2016

25. dubna přichází na trh první kniha od talentované české autorky Lenky Dostálové Projekt alfa. Je to příběh, kterému nechybí nic z toho, co patří k dobrému čtení: skvělá zápletka, akce, napětí.

Jde o poutavý, strhující příběh, který nenechá čtenáře téměř vydechnout. Uspokojí nejen mladé a dospívající čtenáře, kteří se s hrdinkou a jejím přístupem ke světu snadno ztotožní, ale i všechny dospělé, kteří mají rádi napětí, překvapení a vývoj plný zvratů. Čtenář se cítí být součástí celého příběhu, s hrdinkou je blízce propojen a sleduje její osudy s napětím a očekáváním. Od čtení se téměř nelze odtrhnout.

Hlavní hrdinka Layla celkem klidně proplouvá životem. Jednoho dne však ve škole zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít divné věci. Poté, co se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?

Vedle výborně zpracovaného atraktivního tématu zneužívání vědeckých objevů, porušování etických lékařských pravidel a ilegálních pokusů na nic netušících obětech je příběh také povzbuzením a výzvou nenechat se nepříznivými okolnostmi odradit ve svém osobním boji a překonávání překážek, které nám život staví do cesty. 

Zprávy z redakce

19. 03. 2018

Skvělá young adult detektivka!

Tento týden by vaší pozornosti neměla uniknout naše novinka Město světců a zlodějů. Tato young... [více]

13. 03. 2018

Hvězda inkoustu 2018 - už brzy známe vítěze!

V naší redakci Fragmentu momentálně všichni již pár dní žijeme soutěží Hvězda inkoustu. A co Vy,... [více]

Aktuality

02. 03. 2018

Druhý ročník soutěže Vypravuj! aneb Klání vypravěčů zná své finalisty

Kdo se stane nejlepším vypravěčem v České republice za rok 2018? To se dozvíme už 6. dubna, kdy... [více]

14. 02. 2018

Román o síle příběhu

Psané příběhy mají svou moc. Začtěte se do ohromujícího debutu o temném světě, kde je čtení výsada... [více]