Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Strhující debut nadějné české autorky

Strhující debut nadějné české autorky

20. 04. 2016

25. dubna přichází na trh první kniha od talentované české autorky Lenky Dostálové Projekt alfa. Je to příběh, kterému nechybí nic z toho, co patří k dobrému čtení: skvělá zápletka, akce, napětí.

Jde o poutavý, strhující příběh, který nenechá čtenáře téměř vydechnout. Uspokojí nejen mladé a dospívající čtenáře, kteří se s hrdinkou a jejím přístupem ke světu snadno ztotožní, ale i všechny dospělé, kteří mají rádi napětí, překvapení a vývoj plný zvratů. Čtenář se cítí být součástí celého příběhu, s hrdinkou je blízce propojen a sleduje její osudy s napětím a očekáváním. Od čtení se téměř nelze odtrhnout.

Hlavní hrdinka Layla celkem klidně proplouvá životem. Jednoho dne však ve škole zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se vlastně stalo. Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít divné věci. Poté, co se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život. Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život?

Vedle výborně zpracovaného atraktivního tématu zneužívání vědeckých objevů, porušování etických lékařských pravidel a ilegálních pokusů na nic netušících obětech je příběh také povzbuzením a výzvou nenechat se nepříznivými okolnostmi odradit ve svém osobním boji a překonávání překážek, které nám život staví do cesty. 

Zprávy z redakce

10. 12. 2018

Vánoce – historie, zvyky, tradice

Chtěli byste vyprávět svým dětem (nebo rodičům :-)) proč slavíme Vánoce a jaká je jejich... [více]

02. 12. 2018

Vánoční pečení s dětmi

První adventní neděli máme za sebou. U někoho už kuchyní zavonělo první letošní cukroví, jinde se... [více]

Aktuality

19. 11. 2018

#GivingBooksWeek podruhé

Rozdáváme knižní granty! Komu? To je na vás! [více]

17. 09. 2018

Ediční plán podzim 2018

Připravili jsme pro vás ediční plán na podzim 2018. Knih se nám opět urodila pěkná řádka.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím