Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Říjnová jízda je téměř za námi...

Říjnová jízda je téměř za námi...

19. 10. 2017

Ačkoliv se z našich skromných příspěvků mohlo zdát, že se u nás v redakci nic moc neděje, tak tento měsíc byl tedy pořádná jízda. Tak nabité týdny jsme opravdu dlouho neměli. 

Vše samozřejmě začalo na začátku října, kdy se většina kolegů, kteří měli na starosti přípravu Humbooku, změnila z poměrně sympatických kolegů na zombíky s černými kruhy pod očima a nepřítomnými výrazy na zelených obličejích. Atmosféra houstla a došlo i na pár infarktových situací, které se však díky obrovskému nasazení zombíků podařilo vyřešit.

Ačkoliv návštěvníci Humbooku měli v diářích červeně vyznačenou sobotu, pro nás vše začalo už ve středu, kdy dorazila Joelle Charbonneau. Strávili jsme s ní několik skvělých dnů, ale bohužel toho moc nenaspali... :-)

V Den D jsme na Humbook vyráželi už v 5:40 a musíme se přiznat, že ještě v 8:30 jsme někteří nevěřili, že bude prostor pro návštěvníky připraven. Viseli jsme ve výškách, neustále něco hledali, už během rána nachodili snad sto kilometrů a z nervozity nás všechny dost bolel žaludek. 

Ale pak se skoro všechno krásně povedlo, celý den strašně rychle utekl a my si festival užili plnými doušky. Ještě teď nás mrazí v zádech, když pomyslíme na to, že všichni ti lidé přišli jen kvůli knihám! :-)

Některé věci se nám nepovedly, ale my si je dobře uvědomujeme a příští rok je vylepšíme. Slibujeme! 

Neděli jsme víceméně prospali, v pondělí vyřídili pár mailů a v úterý vyrazili do Frankfurtu na veletrh. 

A to byla taky slušná jízda. Každý rok si říkáme, že si musíme schůzky lépe plánovat, abychom nemuseli pořád dokola běhat z haly 3 do haly 6, ale pořád se nám to nedaří. Schválně, jestli někdo uhádne, kolik km tak v průměru na veletrhu denně nachodíme? Ty čtyři dny jsou dost náročné, ale nemůžeme si stěžovat. Kde jinde se dá vidět tolik nádherných knih, kde jinde vypijeme tolik kávy a sníme tolik kusů belgické čokolády? A naše oblíbená argentinská restaurace, kterou vede chorvatská rodina :-), a mají tam to nejlepší červené víno z Dalmácie? 

V pátek jsme se vraceli zničení, ale s tolika novými tipy na vydání, že teď o nás zase chvíli neuslyšíte, protože budeme číst a posuzovat a číst a posuzovat a číst a posuzovat... Za pár měsíců či let se zase ozveme... 

Zprávy z redakce

10. 12. 2018

Vánoce – historie, zvyky, tradice

Chtěli byste vyprávět svým dětem (nebo rodičům :-)) proč slavíme Vánoce a jaká je jejich... [více]

02. 12. 2018

Vánoční pečení s dětmi

První adventní neděli máme za sebou. U někoho už kuchyní zavonělo první letošní cukroví, jinde se... [více]

Aktuality

19. 11. 2018

#GivingBooksWeek podruhé

Rozdáváme knižní granty! Komu? To je na vás! [více]

17. 09. 2018

Ediční plán podzim 2018

Připravili jsme pro vás ediční plán na podzim 2018. Knih se nám opět urodila pěkná řádka.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím