Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Novoroční knižní předsevzetí

Novoroční knižní předsevzetí

31. 01. 2019

Pojďte si spolu s námi do roku 2019 dát předsevzetí, které vás bude bavit!

 

Konec starého roku a začátek toho nového se tradičně nese ve znamení předsevzetí. Zhubnout patnáct kilo, uběhnout maraton, naučit se plynně mandarínsky, uvařit svíčkovou jako od babičky… Většina z těchto předsevzetí je sice úctyhodná a praktická, ale zároveň těžko realizovatelná a už od začátku je nám jasné, že nám déle jak do konce ledna nevydrží.

 

Co si pro změnu jednou dát předsevzetí, jehož dodržování nás bude bavit? A čeho jiného by se mělo v komunitě knihomolů týkat, než knih :). Můžete si třeba na internetu najít čtenářskou výzvu pro tento rok a zkusit splnit ji. Její součástí je například přečtení knihy, jejíž děj se odehrává ve vězení, knihy od současné české autorky nebo knihy s měsícem v názvu.

 

Nebo si můžete udělat vlastní seznam. Co třeba přečíst knihu o knihách? Knihu, kterou vám doporučila nejlepší kamarádka? Nebo knihu, která vás sice na první pohled nenalákala obálkou, ale kterou všichni chválí? Možností je spousta. Můžete se třeba jednoduše rozhodnout, že každý měsíc přečtete pět knih – bez ohledu na jejich téma nebo autora.

 

Záleží to čistě na vás. Důležité je, aby vás tohle knižní předsevzetí bavilo. A když ho dokážete splnit, nejen že na sebe budete na konci roku náležitě pyšní, ale taky budete bohatší o spoustu skvělých příběhů. A to je to hlavní!

 

                  

Zprávy z redakce

17. 02. 2019

Vychází romantická hitovka od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti

Svátek svatého Valentýna byl sice už minulý týden, ale to vůbec nevadí. Nemáme rádi škatulky a... [více]

13. 02. 2019

Česká republika pro zvídavé děti

Máte doma zvídavé dítě školou povinné, které se právě seznamuje v rámci vlastivědy s Českou... [více]

Aktuality

19. 11. 2018

#GivingBooksWeek podruhé

Rozdáváme knižní granty! Komu? To je na vás! [více]

17. 09. 2018

Ediční plán podzim 2018

Připravili jsme pro vás ediční plán na podzim 2018. Knih se nám opět urodila pěkná řádka.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím