Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Knižní tipy pod stromeček

Knižní tipy pod stromeček

18. 12. 2018

Shánění dárků bývá občas pěkně stresující. Častokrát vůbec netušíte, co by vašim milým mohlo udělat radost. A když už náhodou tušíte, není to zrovna k sehnání nebo by vám balíček přišel až na Silvestra. S tempem dovážkových služeb vám nepomůžeme, ale rádi vám dáme pár knižních tipů, kterými ostatním určitě radost uděláte!

 

Pro mladší sourozence

Malé děti často rády čtou, ale umějí být pěkně vybíravé. Aby je příběh chytil, musí být zábavný, čtivý a ideálně se spoustou obrázků. To všechno splňují knihy z edice „pro děti“ – třeba Staré pověsti české. Holčičky milují poníky a jednorožce, mladší bráška zase ocení něco tvořivého a chlapského – například sestavování modelu draka. A všichni si určitě zamilují Jitřenku a Filípka.

        

 

Pro kamarády

Chcete k Vánocím potěšit svoji nejlepší kamarádku? V tom případě máte opravdu z čeho vybírat: od diářů pro kámošky přes příběhy o koních až po světově proslulé romantické série. Sháníte něco pro kamaráda nebo pro přítele? Co takhle super knížka o fotbale, dobrodružný Magnus Chase nebo třeba Časodějové?

          

 

Pro rodiče

I když se zaměřujeme hlavně na literaturu pro mládež, najdete u nás i řadu kousků pro dospělé čtenáře. Pro maminky, které mají rády romantiku, jsou jako dělané Dopisy, které nikdo nečetl. Tatínkové zase určitě ocení exkurzi do historie. Zajímavé tituly máme i pro milovníky vaření, filmů nebo cestování. A nezapomeňte ani na babičky a dědečky – ti určitě ocení naše Křížovky pro seniory, které se jim budou snadno číst.

          

 

Doufáme, že jsme vám s našimi tipy trochu ulehčili život, a přejeme klidné období (před)vánoční :)

Zprávy z redakce

12. 03. 2019

Závěr série Časodějové

Příští týden vychází závěrečný díl série Časodějové pod názvem Koruna času. Šestým dílem se celá... [více]

04. 03. 2019

150 let periodické tabulky prvků

Na počest 150. výročí publikace periodického zákona prohlásila OSN rok 2019 za Mezinárodní rok... [více]

Aktuality

13. 03. 2019

Ediční plán na leden-červen 2019

Young adult, krásné dětské knížky, pokračování oblíbených sérií, učebnice... [více]

19. 11. 2018

#GivingBooksWeek podruhé

Rozdáváme knižní granty! Komu? To je na vás! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím