Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Giving Tuesday

Giving Tuesday

19. 11. 2018

Dobročinnosti není nikdy dost, zvláště v nadcházejícím předvánočním období, kdy bývají naše srdce i peněženky otevřené více než kdy jindy. Kromě každoročního předvánočního dobročinného bazaru cizojazyčných knížek se účastníme i jiných akcí.

 

 

Jednou z nich je světový svátek dárcovství Giving Tuesday, který se koná na celém světě vždy první úterý po Dni díkůvzdání, takže letos připadá na 27. listopadu. Tentokrát je doprovázen kampaní #MyGivingStory, protože každý skutek dárcovství má svůj příběh. Proč a komu pomáháte? Můžete se zapojit sdílením videa, fotografie nebo příběhu a budete tak mít šanci vyhrát 20 000 Kč pro svou oblíbenou organizaci.

 

Ještě předtím však startuje 19. listopadu akce #GivingBooksWeek.  Od 19. do 26. listopadu můžete nominovat příjemce knižního grantu podle svého výběru. Ten má možnost získat buď 20 knih v rámci malého knižního grantu (jeden výherce vybraný každý den před GT), nebo rovnou 50 knih v rámci velkého knižní grantu (tři projekty vybrané na závěr). Rozdáme tedy celkem 6 malých a 3 velké knižní granty.

 

Vyberte někoho, kdo si podle vás zaslouží dostat knížky. Bude to nemocnice, dětský domov, azylový dům, místní knihovna či kavárna? Nebo máte kamarádku, které nevychází kapesné na všechny ty knihy, které si chce pořídit, maminku samoživitelku, které by se hodily knížky pro děti, nebo jakékoliv další vášnivé čtenáře, kterým chcete pomoci? Tím, že někoho nominujete, můžete navíc knihy vyhrát i vy. Tak hurá do akce – držíme vám pěsti! Nominovat můžete na stránce www.givingbooksweek.cz .

 

                      

 

 

Zprávy z redakce

10. 12. 2018

Vánoce – historie, zvyky, tradice

Chtěli byste vyprávět svým dětem (nebo rodičům :-)) proč slavíme Vánoce a jaká je jejich... [více]

02. 12. 2018

Vánoční pečení s dětmi

První adventní neděli máme za sebou. U někoho už kuchyní zavonělo první letošní cukroví, jinde se... [více]

Aktuality

19. 11. 2018

#GivingBooksWeek podruhé

Rozdáváme knižní granty! Komu? To je na vás! [více]

17. 09. 2018

Ediční plán podzim 2018

Připravili jsme pro vás ediční plán na podzim 2018. Knih se nám opět urodila pěkná řádka.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím