Úvod > O nás > Aktuality > Jak jsme Humbookovali... Ohlédnutí za festivalem

Jak jsme Humbookovali... Ohlédnutí za festivalem

01. 11. 2016

V sobotu 15. října proběhl první ročník festivalu s young adult literatury Humbook, který pořádalo naše nakladatelství Fragment společně s nakladatelstvím CooBoo. Akce přilákala několik stovek návštěvníků a potvrdil nám tak, že podobná akce v Česku mladým čtenářům a knižním nadšencům, bloggerům i YouTuberům zatím chyběla. Humbook je zaujal nejen literárním ale i doprovodným programem, díky němuž si na festivalu každý našel to své.

V rámci festivalu Humbook tak vystoupila ruská autorka fantasy ságy Časodějové Natalja Ščerba, české spisovatelky young adult literatury Marie RejfováMíša Burdová a Lenka Dostálová, ale například také módní bloggerka a autorka aktuální knižní novinky Najdi svůj styl Alex Fráňová. V rámci doprovodného programu se pak návštěvníci na nejrůznějších workshopech měli možnost podívat do zákulisí vzniku knih (na besedách s redakcemi), napsat vlastní povídku, zúčastnit se únikové hry nebo se nechat dočasně potetovat.

Mezi největší lákadla festivalu pak samozřejmě patřili Ruta Sepetysová a Christopher Paolini.

Ruta Sepetysová prozradila mimo jiné to, že její aktuální novinka Sůl moře vznikala tři roky. Autorka během psaní navštívila sedm zemí a mluvila s desítkami lidí. Úsilí se vyplatilo - Sůl moře sklízí nadšené ohlasy od čtenářů po celém světě a autorka se u nás dočkala skutečně vřelého přijetí. Během svého krátkého pobytu v Praze stihla kormě stovek podpisů rozdat také několik rozhovorů do médií a prozradila, že její další kniha se bude odehrávat ve Španělsku.

Také Christopher Paolini, autor slavné bestsellerové fantasy série Odkaz dračích jezdců, nadchl své fanoušky zprávou, že jeho další kniha již brzy spatří světlo světa. Z žánru fantasy si autor odskočil do žánru sci-fi a američtí čtenáři se jeho novinky dočkají už příští rok. I Christopher Paolini si na Humbooku užil spoustu pozornosti, podepsal stovky svých knih a nechal se mnohokrát vyfotit s návštěvníky festivalu.

Humbook se zkrátka vydařil a my všem návštěvníkům moc děkujeme!

Uvědomujeme si také, že festival nebyl dokonalý a že do příštího ročníku máme rozhodně na čem pracovat. Jsme ale rádi, že ohlasy na Humbook jsou vesměs pozitivní a dokazují, že by byla škoda, nesejít se na něm zase za rok.

A jestli vás zajímá, jak Humbook vypadal, podívejte se na fotografie na Facebooku Humbooku nebo na jeho webové stránky ! ;)

Zprávy z redakce

15. 01. 2018

Uzávěrka literární soutěže Hvězda inkoustu se blíží!

Minulý rok jsme vyhlásili novou literární soutěž pro všechny začínající spisovatele žánru Young... [více]

08. 01. 2018

Chcete umět hezky česky?

Váháte, kde napsat i/y nebo mě/mně? Dělá vám problémy psaní čárek před spojkami a, i, ani? Chtěli... [více]

Aktuality

07. 11. 2017

Darujte knihu a zapojte se do #GivingBooksWeek

V Albatros Media už druhým rokem podporujeme Giving Tuesday, celosvětový svátek dárcovství, který... [více]

21. 08. 2017

Prodávají se lístky na HumbookFest!

Je to tu! Prodej lístků konečně odstartoval! [více]