Úvod > O nás > Aktuality > Chris Colfer: Literární nadání jsem neměl

Chris Colfer: Literární nadání jsem neměl

09. 08. 2016

Není mnoho věcí, které by Chris Colfer nezvládal. Americký herec, zpěvák (známý např. ze seriálu Glee) a producent se už nějaký ten pátek věnuje literatuře. A jde mu to sakra dobře! V září se konečně i čeští čtenáři dočkají jeho knihy Země příběhů - Kouzelné přání, která trochu zamíchala žebříčky prodeje v amerických knihkupectvích. 

Původně se Země příběhů měla omezit na dva díly. Teď je jich plánováno už devět. Překládá se do 19 jazyků a jen v USA se zatím prodalo více než 2 miliony výtisků. Musíme uznat, že na šestadvacátníka, který měl v dětství s četbou problémy, jde o úctyhodný výkon! 

V rozhovoru pro Publisher's Weekly  přiznal, že část jeho rodiny má dyslexii a je možné, že něco podědil a kvůli tomu měl v mládí problémy se čtením a soustředěním. "Když píšu třeba e-mail, chybí mi v něm i 15 slov," přiznává. "Možná je to nějaká porucha, ale já nad tím rád uvažuji tak, že jsem vynalezl vlastní jazyk," dodává s nadsázkou. 

Jak se vůbec ke psaní dostal? Jako dítě z matky mámil odpovědi a podrobnosti o pohádkách, které mu vyprávěla. Ona ale na jeho záludné otázky neznala odpověď, a tak mu navrhla, aby si napsal vlastní příběhy. A tak to udělal. 

Žádné zvláštní literární předpoklady ale prý neměl. "Nemyslím, že by někdo z mých učitelů řekl: Ten se stane spisovatelem. Možná by řekli, že mám dobrou fantazii, ale čekali by ode mě asi jiný druh umění," pronesl Colfer. To je naděje pro všechny, kteří sní o kariéře spisovatele...

Země příběhů láme žebříčky neuvěřitelnou rychlostí a kritici pro ni mají jen slova chvály. Doufáme, že se bude stejně líbit také vám!

Zprávy z redakce

13. 02. 2018

Co číst na Valentýna?

Svatý Valentýn, to není jenom svátek zamilovaných. Lidé, kteří se ten den narodili, můžou mít... [více]

01. 02. 2018

Šípková Růženka trochu jinak

Pohádku o spanilé princezně, která žije v laskavém království s milující rodinou, píchne se o trh a... [více]

Aktuality

14. 02. 2018

Román o síle příběhu

Psané příběhy mají svou moc. Začtěte se do ohromujícího debutu o temném světě, kde je čtení výsada... [více]

07. 11. 2017

Darujte knihu a zapojte se do #GivingBooksWeek

V Albatros Media už druhým rokem podporujeme Giving Tuesday, celosvětový svátek dárcovství, který... [více]