www.testak.cz

Vztahy a 215 různých pohledů na ně

Šance vydat vlastní knihu se nerodí každý den, jednou za rok už ale ano! Příležitost poskytne Nakladatelství Fragment pěti nadějným spisovatelům a jednomu grafikovi. V rámci 2. ročníku soutěže Hledá se autor bestselleru dorazilo 215 povídek a 42 návrhů knižní obálky. Jaká díla projdou výběrovým sítem až na vrchol? Hodnocení odborné poroty a veřejné hlasování na www.hledaseautor.cz začne 15. března 2012.

Jednomu z loňských vítězů se sen splnil – Jiří Drašar nejenom že uspěl v soutěži Hledá se autor bestselleru, ale letos v dubnu vydá v Nakladatelství Fragment svou první povídkovou knihu Cesta ohněm. A stejný osud možná čeká na někoho dalšího.

Příjem soutěžních povídek i grafických návrhů obálky se zastavil o poslední únorové půlnoci. A opět se potvrdilo, že Češi jsou nejenom národem muzikantů, ale také pilných psavců. „Ukázalo se, že naše literární soutěž je skutečně ojedinělou akcí, která se těší vřelému zájmu. Účastníky letošního ročníku tvoří z 60 procent ženy, zastoupeny jsou všechny věkové kategorie od náctiletých po seniory, ovšem převládá skupina od 25 do 35 let,“ uvedl spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč.

Při loňské premiéře soutěže měli autoři absolutní volnost, letos se museli držet povinného tématu „o vztazích s humorem“. „Počtu 423 povídek z prvního ročníku soutěže se sice nevyrovnáme, ale vnímáme a velice nás těší, že autoři nad zadaným tématem přemýšleli a nabídli nám opravdu 215 různých pohledů na věc. Loni jsme měli také zamilované příběhy, ale určitě ne takto různorodé,“ prohlásil Pavel Nýč. Výběr patnácti nejlepších povídek a deseti knižních obálek nyní provede v interním hodnocení Nakladatelství Fragment. Hlasování veřejnosti a odborné poroty, složené z kulturních redaktorů a grafických designérů, odstartuje 15. března 2012.

Eliška Crkovská

Nepřehlédněte

souteze

Nové soutěže o ceny 

Soutěžte s námi o knihu Ducháčkovic rodina aneb strašidla mezi námi. Odpovězte na pár otázek a vyhrajte! 
Soutěžit »


Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse »


Nový katalog

katalog jaro 2015

Prolistujte si náš nový jarní katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi. 

Knižní nabídka Jaro 2015 »

Anketa
Partneři