www.testak.cz
V nákupním košíku je zboží za

Vztahy a 215 různých pohledů na ně

Šance vydat vlastní knihu se nerodí každý den, jednou za rok už ale ano! Příležitost poskytne Nakladatelství Fragment pěti nadějným spisovatelům a jednomu grafikovi. V rámci 2. ročníku soutěže Hledá se autor bestselleru dorazilo 215 povídek a 42 návrhů knižní obálky. Jaká díla projdou výběrovým sítem až na vrchol? Hodnocení odborné poroty a veřejné hlasování na www.hledaseautor.cz začne 15. března 2012.

Jednomu z loňských vítězů se sen splnil – Jiří Drašar nejenom že uspěl v soutěži Hledá se autor bestselleru, ale letos v dubnu vydá v Nakladatelství Fragment svou první povídkovou knihu Cesta ohněm. A stejný osud možná čeká na někoho dalšího.

Příjem soutěžních povídek i grafických návrhů obálky se zastavil o poslední únorové půlnoci. A opět se potvrdilo, že Češi jsou nejenom národem muzikantů, ale také pilných psavců. „Ukázalo se, že naše literární soutěž je skutečně ojedinělou akcí, která se těší vřelému zájmu. Účastníky letošního ročníku tvoří z 60 procent ženy, zastoupeny jsou všechny věkové kategorie od náctiletých po seniory, ovšem převládá skupina od 25 do 35 let,“ uvedl spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč.

Při loňské premiéře soutěže měli autoři absolutní volnost, letos se museli držet povinného tématu „o vztazích s humorem“. „Počtu 423 povídek z prvního ročníku soutěže se sice nevyrovnáme, ale vnímáme a velice nás těší, že autoři nad zadaným tématem přemýšleli a nabídli nám opravdu 215 různých pohledů na věc. Loni jsme měli také zamilované příběhy, ale určitě ne takto různorodé,“ prohlásil Pavel Nýč. Výběr patnácti nejlepších povídek a deseti knižních obálek nyní provede v interním hodnocení Nakladatelství Fragment. Hlasování veřejnosti a odborné poroty, složené z kulturních redaktorů a grafických designérů, odstartuje 15. března 2012.

Eliška Crkovská

Nepřehlédněte

Objednávejte vánoční dárky s předstihem! 

Vánoce 2014

V případě objednání knih jako vánočních dárků, doporučujeme zákazníkům, aby si objednávky vytvořili s dostatečným předstihem, aby své dárečky dostali včas.

Objednávky zadané v období od 23. 12. 2014 od 13 hodin do 5. 1. 2015 budou z důvodu inventury zpracované po tomto datu. Od 24. 12. 2014 do 5. 1. 2015 bude uzavřena vzorková prodejna pro osobní odběry.

Přejeme krásné Vánoce a těšíme se na vás v roce 2015!

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse »


souteze

Nové soutěže o ceny 

Kdy a kde proběhl křest knihy Najít světlo ve tmě? Zašlete nám odpověď a vyhrajte ji! Více o soutěži »

Víte, kolik titulů e-knih už má Michaela Burdová? Odpovězte a získejte její knihu Volání sirény. Více o soutěži »

Soutěžit »


katalog podzim 2014

Aktuální katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014 »

Anketa
Partneři