www.testak.cz
V nákupním košíku je zboží za

Vydejte se za netradičním poznáním Sicílie

Italský ostrov Sicílie je zajímavou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Silná tradice, svérázní obyvatelé, kolébka italské mafie – to vše a mnohem více představuje tato země. Poznejte její tajemství i každodenní život s titulem Potkala jsem Sicílii, který vychází v Nakladatelství Fragment již 11. dubna!

Autorka Marie Třešňáková navštěvuje Sicílii již od roku 2000. Za více než deset let poznala ostrov jinak, než je obvyklé u běžných turistů. Naprosto výjimečné je také místo jejího pobytu – malé městečko situované na jihu země totiž rozhodně nepatří mezi vyhledávané turistické oblasti.

Všechny své zážitky a vjemy z této země autorka zpracovává prostřednictvím fejetonů či pouhým zaznamenáním jednotlivých situací. Kniha se skládá z krátkých vtipných příběhů, které přibližují tradice a zvyklosti, stejně jako pověstnou povahu zdejších obyvatel. Autorka se nevyhýbá ani problematickým sociálním tématům, jako je například všudypřítomnost mafie.

„Sicílie je velký a rozmanitý ostrov. Pokud si nezasvěcenec myslí, že ji stihne projet třeba za týden, velmi se plete. Jezdím tam již deset let a ještě jsem toho spoustu neviděla. Svá místa jsem si však už našla. Některá jsou všeobecně známá, jiná méně, a pár z nich považuji za svůj osobní a srdeční objev.“

Marie Třešňáková

 

potkala jsem sicilii

Potkala jsem Sicílii

Anotace:

Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie.

Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá?

Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

165x235 mm, váz., 104 str., 279 Kč

Autorka: Marie Třešňáková

 

 

Slavnostní křest knihy Potkala jsem Sicílii je naplánován na 16. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (v prostorách kavárny v 1. patře). Kromě autorky knihy Marie Třešňákové se můžete těšit na setkání s autorem předmluvy Jaroslavem Duškem.

 

Nepřehlédněte

kajinek 3d

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse


souteze

Nové soutěže o ceny 

Chcete se stát mistry v kuchyni?  Není to tak složité, stačí si s námi zasoutěžit o skvělou knihu Nože v kuchyni. Soutěž o filmové a knižní ceny Hunger Games za pár dní bude končit! Proto neváheje a pošlete nám své odpovědi co nejdříve.  

Soutěžit


katalog podzim 2014

Nový katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014

Anketa
Partneři