www.testak.cz
V nákupním košíku je zboží za

Vydejte se za netradičním poznáním Sicílie

Italský ostrov Sicílie je zajímavou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Silná tradice, svérázní obyvatelé, kolébka italské mafie – to vše a mnohem více představuje tato země. Poznejte její tajemství i každodenní život s titulem Potkala jsem Sicílii, který vychází v Nakladatelství Fragment již 11. dubna!

Autorka Marie Třešňáková navštěvuje Sicílii již od roku 2000. Za více než deset let poznala ostrov jinak, než je obvyklé u běžných turistů. Naprosto výjimečné je také místo jejího pobytu – malé městečko situované na jihu země totiž rozhodně nepatří mezi vyhledávané turistické oblasti.

Všechny své zážitky a vjemy z této země autorka zpracovává prostřednictvím fejetonů či pouhým zaznamenáním jednotlivých situací. Kniha se skládá z krátkých vtipných příběhů, které přibližují tradice a zvyklosti, stejně jako pověstnou povahu zdejších obyvatel. Autorka se nevyhýbá ani problematickým sociálním tématům, jako je například všudypřítomnost mafie.

„Sicílie je velký a rozmanitý ostrov. Pokud si nezasvěcenec myslí, že ji stihne projet třeba za týden, velmi se plete. Jezdím tam již deset let a ještě jsem toho spoustu neviděla. Svá místa jsem si však už našla. Některá jsou všeobecně známá, jiná méně, a pár z nich považuji za svůj osobní a srdeční objev.“

Marie Třešňáková

 

potkala jsem sicilii

Potkala jsem Sicílii

Anotace:

Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie.

Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá?

Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

165x235 mm, váz., 104 str., 279 Kč

Autorka: Marie Třešňáková

 

 

Slavnostní křest knihy Potkala jsem Sicílii je naplánován na 16. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (v prostorách kavárny v 1. patře). Kromě autorky knihy Marie Třešňákové se můžete těšit na setkání s autorem předmluvy Jaroslavem Duškem.

 

Nepřehlédněte

Objednávejte vánoční dárky s předstihem! 

Vánoce 2014

V případě objednání knih jako vánočních dárků, doporučujeme zákazníkům, aby si objednávky vytvořili s dostatečným předstihem, aby své dárečky dostali včas.

Objednávky zadané v období od 23. 12. 2014 od 13 hodin do 5. 1. 2015 budou z důvodu inventury zpracované po tomto datu. Od 24. 12. 2014 do 5. 1. 2015 bude uzavřena vzorková prodejna pro osobní odběry.

Přejeme krásné Vánoce a těšíme se na vás v roce 2015!

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse »


souteze

Nové soutěže o ceny 

Kdy a kde proběhl křest knihy Najít světlo ve tmě? Zašlete nám odpověď a vyhrajte ji! Více o soutěži »

Víte, kolik titulů e-knih už má Michaela Burdová? Odpovězte a získejte její knihu Volání sirény. Více o soutěži »

Soutěžit »


katalog podzim 2014

Aktuální katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014 »

Anketa
Partneři