www.testak.cz
V nákupním košíku je zboží za

Po stopách českého génia Járy Cimrmana

Kdo by neznal nejznámějšího českého velikána Járu Cimrmana. Své fanoušky má snad ve všech koutech České republiky. Není proto divu, že si na místech, která Jára Cimrman navštívil, chtějí tuto výjimečnou událost připomínat navždy. Titul Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana, který vás provede těmi nejzajímavějšími místy, vychází v Nakladatelství Fragment!

Kdo je vlastně Jára Cimrman a jak se stal tím, kým je nyní? Fiktivní postavu českého génia vytvořili Jiří Šebánek a Zdeněk Svěrák. Jeho údajný život a jím vytvořené dílo se stalo hlavní předlohou pro program Žižkovského divadla Járy Cimrmana. O jeho životě byl natočen také divácky úspěšný film Jára Cimrman, ležící, spící, který konečně odhaluje pravdu o osudu neuznaného génia.

Hry, jejichž autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, se vyznačují velkou dávkou inteligentního humoru a baví diváky již po mnoho generací. Nejznámější výroky z her doslova zlidověly.

„Tady je to všechno černé na bílém, samej debil, nebo blbeček. Jenom támhle vzadu je výjimka, tam sedí dva blbečkové vedle sebe.“ (Vyšetřování ztráty třídní knihy)

„Copak Zlatovláska, ale jmelí. Všimli jste si co se letos urodilo jmelí?“ (Afrika)

"Na čem pracujete, doktore Čechove?" "Píši dvě sestry." "A není to málo, Antone Pavloviči?" (Jára Cimrman ležící spící)

Fenomén Járy Cimrmana je v Evropě naprosto ojedinělý. Lidé začali označovat místa, která tento český velikán prý poctil svou návštěvou. Na jeho počest staví pomníky, upevňují pamětní desky a některá místa nesou dokonce jeho jméno. Vydejte se s námi po těchto místech a poznejte nezaměnitelnou atmosféru příběhů, které budou již navždy spjaté s Járou Cimrmanem.  

 

krizem krazem po stopach ja

Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana

Vydejte se s námi na výlety po stopách Járy Cimrmana a navštivte poutní místa v České republice, kde tento velikán zanechal nějakou stopu.

Možná tudy J. C. pouze projížděl, sehrál představení, přespal, kdo ví… Na každém takovém místě však lidé na jeho počest postavili například pomník, pamětní desku, odlitek, zkrátka chtěli si navždy zachovat vzpomínku. Ke každé události, která se dotýká Járy Cimrmana, se vztahuje příběh, se kterým se seznámíte v tomto "průvodci". Do knihy byla zařazena nejzajímavější místa, která jsou spojena s J. C., a je doplněná řadou fotografií z těchto památných míst.

148x210 mm, brož., 104 str., 249 Kč

Autor: Radek Laudin

Slavnostní křest knihy Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana je naplánován na 18. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (v prostorách kavárny v 1. patře). Kniha bude slavnostně pokřtěna za účasti autora Radka Laudina a hosta Zdeňka Svěráka. Možná dorazí i sám Jára Cimrman!

Pro více informací kontaktujte:

PR manažerku Nakladatelství FRAGMENT
Mgr. Lucii Dvořákovou
Tel.: 267 008 810
E-mail: l.dvorakova@fragment.cz 

Nepřehlédněte

Objednávejte vánoční dárky s předstihem! 

Vánoce 2014

V případě objednání knih jako vánočních dárků, doporučujeme zákazníkům, aby si objednávky vytvořili s dostatečným předstihem, aby své dárečky dostali včas.

Objednávky zadané v období od 23. 12. 2014 od 13 hodin do 5. 1. 2015 budou z důvodu inventury zpracované po tomto datu. Od 24. 12. 2014 do 5. 1. 2015 bude uzavřena vzorková prodejna pro osobní odběry.

Přejeme krásné Vánoce a těšíme se na vás v roce 2015!

Knižní chat Fragment 

Popovídejte si s ostatními čtenáři o vašich oblíbených knihách a autorech.

Zapojit se do diskuse »


souteze

Nové soutěže o ceny 

Kdy a kde proběhl křest knihy Najít světlo ve tmě? Zašlete nám odpověď a vyhrajte ji! Více o soutěži »

Víte, kolik titulů e-knih už má Michaela Burdová? Odpovězte a získejte její knihu Volání sirény. Více o soutěži »

Soutěžit »


katalog podzim 2014

Aktuální katalog

Prolistujte si náš katalog, stáhněte si jej do počítače nebo si nechte poslat poštou jeho luxusní tištěnou verzi.

Knižní nabídka Podzim 2014 »

Anketa
Partneři